Imperishable Nights Review/Recenze

29. ledna 2010 v 18:27 | Fingusa |  Touhou

Nuže vydáme se vyšetřit TH08 a zjistit, proč ho má tolik TH fanů rádo!


( Toto je Stage5 theme Cinderella Cage ~ Kagome-Kagome. )
( Byl vytvořen podle Japonské říkanky s pěkně cinickým podtextem. )
( A aby jste neřekli, že dělám pořád to samé, tak vám dám i slova k této říkance. )

Kagome Kagome,
Kago no Naka no Tori wa.
Itsu Itsu Deyaru ?

Yoake no Ban ni,
Tsuru to Kame ga Subetta.
Ushiro no Shoumen Daare ?

Imperishable Nights ( TH08,IN ) se jako vždy odehrává v mystickém světě Gensokyo. Tentokrát někdo vyměnil opravdový měsíc za falešný, tudíž měsíc nemůže dorůst do úplnku. Samozřejmě to má mnoho společného s Gensokyem, protože většina stvoření a vůbec samotná bariéra Hakurei závysí na síle měsíce. Vzhledem ke složitosti úkolu jste v roli jednoho ze 4 teamů. V teamu je vždy člověk a youkai/démon/duch atd. Úkolem je projít do bambusového "lesa" a setkat se s tím, kdo za všechno může.


( Theme song Reisen más připraví o rozum dříve jak její iluze. )
( Lunatic Eyes ~ Invisible Full Moon )

Teamy jsou následující:
Reimu + Yukari ( skvělá volba )
Marisa + Alice
Sakuya + Remilia
Youmu + Yuyuko
A od každého teamu je možné také možné hrát jen za human nebo youkai half.

( Nikdy jsem neřekl, že má Reimu lehké spell karty. )

V IN se změnilo mnoho herních prvků. Asi nejzásadnější změnou bude nový focus systém. Vzhledem k tomu, že se hraje v týmech tak focus mění mezi postavama. Normal non-focus je lidská část teamu a focus je youkai část teamu. Např. u Reimu/Yukari teamu jste téměř pořád non-focus a v boss fightech jste téměř pořád v focus mode. Každý team to má jinak a určitě si najdete ten pravej pro vás. Taky každý člen teamu má jinou bombu. Např. Reimu má anti-boss bombu a Yukari má spíše defenzivní bombu.


( Jeden z nejlepších Reimu theme songů Maiden's Capriccio ~ Dream Battle. )

Druhá velká změna je v podobě time bodů. Musíte za celý stage získat určitý počet bodů. Pokud toho docílíte, tak získáte tzv. Last Spell Card. To je speciální extrémně složitá spell karta bosse. Body získáváte za hodně věcí a asi nejdůležitější je minimalizovat úmrtí a bomby. Každé použití bomby vám tyto body bere a úmrtí vám tyto body téměř vynuluje. Body získáváte také za střelbu na bosse v non-focus mode.

( Tohla Spell karta Yukari vypadá hůře, než doopravdy je. )

Třetí změnou je uvedení dvou final bossů. Pokud bez použití continue přežijete až do Stage 5 a porazíte Reisen, tak si budete moci vybrat mezi FinalA a FinalB. FinalA je standartní boss fight s Eirin. K ní se dostanete i přes použití continue a její end není příběhově pravdivý. FinalB je reálný boss fight s Kaguyou. Musím říct, že je celkem ironické, že FinalA je MNOHEM složitější než FinalB.

Čtvrtá změna je Card Practice. Zde si můžete natrénovat chycené karty z boss fightů. Jsou zde i některé tajné karty, které získáte za různé Achievementy. Např. jedna zajímavá epická karta Sakuyi.

Vše ostatní je poměrně normální a není potřeba se moc o tom zminovat.


( Všemi známí Love-Colored Master Spark... MASTER SPAAAAARK. )

V čem se hudba IN liší od předchozí hudby? Nejspíše hlavně v " boomu " kvality. Od tohodle dílu se ZUN znovu opil a začal dělat každý theme nezapomenutelný. Osobně nemůžu ukázat na jediný theme v IN, co by nebyl absolutně senzační. Plus máme 2 final boss theme a každý je dost epický na pořádnej eargasm. Extra boss fight theme musí být jeden z nejlepších theme co ZUN kdy udělal.

Grafická stránka také prošla podobným "boomem". Střely jsou uhlazenější, pozadí dokonalejší a už naskakují první opravdové speciální efekty. Asi nejvíce to jde vidět v boji s Reisen a Mystiou. Reisen vás bude mást falešnýma střelama a budě dělat 3D iluze pro vaše oči. Mystia zase začernuje obrazovku a nutí vás panikařit. Obrazy postav prošly zajímavým upgradem a dokonce i menu vypadá zajímavěji.( Eirin Yagokoro... HELP ME EIRI... * arrowed *. )
( Gensokyo Millenium ~ History of the Moon )


( Jedna z Kaguyiných impossible request Spell karet. )

Když jsem už psal o střelách, tak dodám zajímavou věc. POZOR!!! V tomto díle je extrémní počet takzvaných " pěkných střel ", které se vás snaží ohromit a zabít v nejméně vhodné chvilce. Jde především o Mokou, Reisen a Marisu.

Nuže a článek o mém druhém nejoblíbenějším díle TH je za mnou. Určitě bych ho doporučil jak pokročilým tak začátečníkům. Vzhledem k Achievementům vám vydrží asi nejdéle ze všech normal TH dílů. Doufám že se vám článek líbil a pokud jste přečetli až sem, tak klobouk dolů ^.^ . Jsem happy že jsem ho zmákl napsat i bez pomoci Eirin a jejího Hourai Elixiru xD . Cya next time and Enjoy~~~( Kaguyinin theme. Podle mě se extrémně hodí na true final boss fight, protože je prostě epic. )
( Flight of the Bamboo Cutter ~ Lunatic Princess )


( Tohle je pro Eirin NORMÁLNÍ Spell karta... ne vážně ZUNe... proč nás trápíš? )
( Tento theme song je podle mě nedoceněné mistrovské dílo ZUNa. )
( Ukazuje vše o postavě se kterou bojujete a navazuje tu správnou atmosféru pro nekonečný boj. )
( Reach for the Moon, Immortall Smoke )
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama