Plants versus Zombies Recenze

21. listopadu 2010 v 21:45 | Fingusa |  Games
Znovu a zase se vydáme vyřešit problém s invazí zombíků. Už cítím vůni motorových… masožravek? A, a už si připravujeme dost… semínek? Počkat! Tohle není jen tak ledajaká zombie hra! Tohle je Plants versus Zombies!!! Jediná hra kde hodíte třešeň na zombíka a on vybouchne s groteskním úsměvem.
PvsZcover

Plants versus Zombies je velice inovativní hra od Popcap a řeknu dopředu, je doopravdy skvělá. Příběh je velice jednoduchý. Máte svůj dům, máte ohromný výběr kytek a miliardy zombie mají velký hlad. Prosté? To vskutku je ale tato hra dává příběh takových úžasně komediálním způsobem, že i ten nejhorší příběh je dostatečně vtipný. Například máte souseda, který je dost blázen na to, aby hrál zombie bowling s ořechy a hrál takovou tu hru na mlácení krtků paličkou… akorát tedy se zombíky. Ne opravdu se nebudete nudit.


( Ending song, jeden z nej songů co jsem kdy slyšel. )

Hra se hraje asi následovně. Máte svou zahradu. Dostáváte slunce. Díky slunci vysazujete jednu z asi 100 druhů kytek. Bráníte se proti šílené přesile nemrtvých. Jednoduché? Ano ale sakra dobře zpracované. Každá kytka má své přednosti, žádná není absolutně nanic. Každý boj se dá vyřešit mnoha různými způsoby, tudíž je jen na vás jakou taktiku použijete. Dokonce máme mnoho druhů zombíků. Například potápěč s nemrtvým delfínem, na kterého funguje podvodní chaluha. Nebo třeba ohromný Gargantua zombie, na kterého budete potřebovat spoustu melounových katapultů. Každá kytka a každý zombie má svůj vlastní popis a opravdu… OPRAVDU… vtipné příběhy.

Hra obsahuje celkem 52 misí v základní kampani. Ty jsou po 10+ misích rozděleny na kapitoly. Jednou bráníte ve dne, jindy zas v noci. Jednou bráníte bazén, jindy zas střechu. Vždycky musíte absolutně otočit svou taktiku naruby. Ve vašem tažení za udržením svého domu, vám pomůže váš soused. Ten prodává spoustu efektivních doplňků pro vaše kytky a dává vám nové způsoby jak vydělávat. Ano, v této hře musíte vydělávat. Doplňky nejsou zadarmo a tak musíte bojovat, hrát skvělé minihry a nebo se starat o vlastní ZEN zahradu. Peníze vás nutí buď hrát těžší hru, nebo chvilku strávit zábavnýma minihrama. Je jen na vás jak projdete hrou, dohratelná je bezproblémů i bez miniher.

PvsZ00
( Takhle nějak vypadá PvsZ. Nalevo jsou bránicí kytky a napravo umírající ( znovu ) zombíci. )

Co se miniher týče, je jich tu doopravdy spousta. Například právě zmíněné zombie bowling a whack-a-zombie. Ale je tu spousta jiných. Například máme tu slot machine což je vlastně že hrajete o kytky v automatu a snažíte se přežít útok zombie a zároveň vydělat 2000 sluncí. Ve slotech každopádně často získáváte i diamanty, tudíž je to i velmi efektivní způsob jak vydělat. Pak tu máme například prohození rolí. Ano můžete hrát za zombíky a snažit se sežrat sousedův mozek. Potom tu máte survival mode. V něm jde o to abyste se udrželi spoustě hord nepřátel a odrazili je. Za každou úspěšnou minihru dostanete pohár a když budete mít všechny tak dostanete speciální cenu ( o které vám schválně nic neřeknu xD ). Pak tu taky máte zahradu ZEN. V ní si chováte vlastní kytky, které vám vydělávají. Taky zde máte strom, který když krmíte, tak vám dává tipy jak hrát ( a někdy i cheaty pro hru ). Doopravdy je tady co dělat i po dohrání.


( Gameplay video. První levely. )

Grafika je udělaná v roztomilém 2D provedení. Animace jsou plynulé, hezké a nelogické. Komická stránka věci jde vidět především na různých efektech. Například zombík než umře tak první příjde o ruku a pak o hlavu. Někdy si u toho i zatancuje ^^. Hra je plná různých výbuchů, blesků, mlhy, semínek atd. Je toho doopravdy hodně. Jeden zajímavej efekt je například to, že když protivník útočí na vaše ořechy tak postupně začínají víc a víc brečet, dokud je zombie nesní. Skvělé prostě skvělé.

Hudba v PvsZ je spíše atmosférická a velice komediální. Je lehce hororová se značným nádechem humoru a dost se vryje do paměti.
Hudba se mění podle toho jak blízko jsou zombie k vašim dveřím. Každá série levelů má svou vlastní hudbu a většina bonusových nebo minihrových též. Asi nejlepší song ve hře je ten poslední, což bych si SKORO dovolil označit za druhý still alive.

PvsZ01
( Michael Jackson žije... tedy skoro xD. )

Nuže co říct závěrem? Je to skvělá hra! Pokud chcete něco co vám vydrží na hodiny a hodiny a nechcete nic drahého/ nic příliš velkého a nevadí vám krapek low-endová grafika tak se vám to bude určitě líbit. Hra je tak oblíbená že se dostává na konzole a dokonce i na Iphone O.O . No každopádně je to prostě jedna z mých oblíbených her a doopravdy neprohloupíte když si ji nějak seženete. Uvidíme se na bojišti!!! Enjoy…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Slonisko Slonisko | E-mail | 23. listopadu 2010 v 22:58 | Reagovat

Masakrojdní hra :D Nahrál sem se jí dost když si mi jí před pár lety doporučil ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama